KIM JESTEŚMY?

Żagiel Nadziei to inicjatywa stworzona przez Śląski Yacht Club działający przy Politechnice Śląskiej. Celem akcji jest ukazanie społeczeństwu marzeń, możliwości i działań osób niepełnosprawnych. Dzięki najnowszej edycji tej akcji sześcioro niepełnosprawnych intelektualnie, związanych z Warsztatami Terapii Zajęciowej “Tęcza”, ma szansę podróżować, przeżywać niesamowite przygody i spełniać marzenia. Żagiel Nadziei pozwala im doświadczyć tego, co dotychczas było dla nich nieosiągalne.

CO ROBIMY?

Uczestnicy akcji to zdolna, ciekawa świata i gotowa na przygody załoga, która przez ostatnie miesiące, jak gąbka chłonie wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne do żeglowania po jeziorach. Wszystko po to, by w 2023 roku wyruszyć w rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich, wykorzystać to, czego się nauczyli, pokonywać swoje granice, inspirować siebie nawzajem i innych. A największą satysfakcję przyniesie świadomość tego, że osoby niepełnosprawne mają i chętnie spełniają marzenia, biorą udział w ciekawych wydarzeniach i jak mało kto cieszą się z osiągania nowych celów.

POMOC

Celem rozwoju projektu zachęcamy do wsparcia poprzez wpłaty na konto:

54 1050 1298 1000 0090 8035 5309

Zapraszamy do kontaktu:
zagiel.nadziei@syc.com.pl

ORGANIZATORZY

Żagiel Nadziei to projekt charytatywny. Jest rezultatem wieloletniej tradycji oraz zaangażowania członków Śląskiego Yacht Clubu. Pomysłodawczynią i pierwszą realizatorką jest Anna Witkowska. Pierwszy piknik żeglarski Żagiel Nadziei oraz festiwal piosenki żeglarskiej dla dzieci Szancik zorganizowała w 1992 roku. Od tamtej pory Śląski Yacht Club każdego roku zaprasza dzieci z gliwickich przedszkoli, z domów dziecka, uczniów szkół podstawowych oraz osoby niepełnosprawne. Umożliwia spotkanie
z kulturą morską, piosenką i szantami oraz rozpala żeglarską pasję, już od najmłodszych lat.

Śląski Yacht Club jest stowarzyszeniem działającym przy Politechnice Śląskiej od 65 lat. Zajmuje się promowaniem żeglarstwa i edukowaniem przyszłych, jak i obecnych żeglarzy, także w środowiskach osób niepełnosprawnych. Organizuje różnego rodzaju wydarzenia, spotkanie i imprezy. Śląski Yacht Club zrzesza miłośników żeglarstwa.

WTZ „Tęcza” w Gliwicach przy Fundacji Różyczka to niezwykłe miejsce w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną rozwijają się pod okiem wykwalifikowanych i życzliwych terapeutów. Celem warsztatów jest przygotowanie uczestników do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w społeczeństwie.