Po kilku latach przerwy powróciła jedna z najwspanialszych imprez organizowanych przez Nasz klub. Ma ona na celu wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez żeglarstwo. W tym roku gościliśmy dwie ekipy piratów i marynarzy. Pierwszą z nich byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „TĘCZA”, realizującej zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika. Drugą ekipą były dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, uczniowie klasy pierwszej z ZSO7 w Gliwicach. Podopieczni szkoły, która organizuje naukę oraz terapię dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Szczęśliwa załoga DZty
Szczęśliwa załoga DZty
Uczestnicy Żagla Nadziei 2022

Impreza rozpoczęła się uroczystym apelem gdzie naszym uczestnikom przedstawiona została klubowa załoga. Po apelu rozpoczęły się rejsy klubową DZtą (Patryk, Bercik, Adaś) oraz jachtami naszych klubowiczów (Mirek i Janusz). Nasi piraci niejednokrotnie musieli przełamać swoje obawy i lęki, lecz frajda, radość oraz cała masa emocji skutecznie im to wynagrodziły. Po pływaniu nadszedł czas na zbieranie chrustu i rozpalenie ogniska, aby usmażyć sobie kiełbaski. Przy ognisku nie zabrakło dźwięków gitary i śpiewów. Dodatkową atrakcją były zawody w rzucaniu kołem ratunkowym na naszego MOBa. W planie było więcej atrakcji ale niestety czas podczas dobrej zabawy szybko ucieka.

Na zakończenie, żeglarskim zwyczajem odbył się apel, podczas którego rozstrzygnięto konkurs na symbol Żagla Nadziei. Zwycięska praca została wybrana spośród prac wykonanych przez podopiecznych WTZ „Tęcza”, a jedną z prac wyróżniono. Tegoroczny Żagiel Nadziei na samym pikniku żeglarskim się nie kończy. Dzięki pozytywnemu odbiorowi ze strony podopiecznych WTZ „Tęcza” naszej imprezy, w ramach warsztatów stworzono sekcję żeglarską. Członkowie tej sekcji będą teraz doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na lądzie i na wodzie. Zwieńczeniem projektu będzie rejs mazurski zaplanowany na przyszły rok.

Komandor Grzegorz Kuźniak wraz z zwycięzcą konkursu na symbol Żagla Nadziei.