Prowadzisz aktywny tryb życia? Woda to Twój żywioł? A może już nawet trochę zasmakowałeś żeglarstwa i chcesz rozwijać tę pasję? Świetnie! Znajdziesz tu szeroką ofertę dobrze przygotowanych i profesjonalnie prowadzonych kursów żeglarskich i motorowodnych, które pozwolą Tobie i Twoim bliskim bezpiecznie i z radością uprawiać ten wyjątkowy sport.

Kurs żeglarza jachtowego dedykowany jest dla osób w każdym wieku, nieważne czy dorosły czy dziecko – wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa pod okiem naszych instruktorów. Nauczą Was wszystkiego co potrzebne jest, by przyjemnie i bezpiecznie żeglować, dodatkowo zapewne zarażą pasją do tego wspaniałego sportu.

Wymagania: ukończone 14 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).

Uprawnienia: Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny:

  • po wodach śródlądowych,
  • o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Kurs motorowodny dedykowany jest  dla osób chcących nauczyć się sprawnego manewrowania łodziami o napędzie motorowym. Poruszanie się takimi jednostkami daje bardzo dużo przyjemności i radości, a dzięki kursowi dowiecie się jak robić to bezpiecznie dla siebie i innych.

Wymagania: ukończone 14 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).

Uprawnienia*: Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do:

  • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych,
  • prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

Jeżeli w przyszłości planujesz samodzielny czarter jachtu morskiego lub chcesz żeglować jako wykwalifikowany załogant to kurs radiooperatora SRC jest dla Ciebie niezbędny. Wiele krajów wymaga, by na jachtach morskich przynajmniej jedna osoba miała uprawnienia do obsługi urządzeń radiowych. Świadectwo SRC jest wymagane od osób czarterujących i prowadzących jachty w większości krajów Europy (np. w Chorwacji czy Grecji).

Wymagania: ukończone 15 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).

Uprawnienia: SRC – świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu – uprawniające do obsługi urządzeń radiowych wykorzystujących częstotliwości i techniki stosowane w GMDSS na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS, na obszarze morza A1.

Wymagania: ukończone 18 lat, co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin.

Uprawnienia: Uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego umożliwiają prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 18m po wodach morskich.

UWAGA!! W cenie kursu jest wliczone zakwaterowanie na jachcie !!

Żeglarze Śląskiego Yacht Clubu znów coraz częściej wypływają na dalekie morza. I często odczuwają, że posiadana wiedza żeglarska z poziomu żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego nie wystarcza dla samodzielnego żeglowania – gdzieś tam, swobodnie i bezpiecznie. Ponieważ przypuszczamy, że jest to odczucie nie tylko nasze, wszystkim chętnym oferujemy wspólne poszerzanie żeglarskiej wiedzy. Szerszemu gronu żeglarzy – nie tylko naszemu – chcielibyśmy przybliżyć niektóre problemy, występujące w żeglowaniu poza Bałtykiem i dalej: żeglugę na pływach, astronawigację.

Śląski Yacht Club podejmuje się tego z kilku powodów:

  • widzi u siebie te potrzeby,
  • posiada kompetentną do szkolenia kadrę,
  • i wreszcie – nawiązuje do swojej szkoleniowej tradycji.

Masz już patent ale nie żeglujesz od kliku lat lub nie czujesz się bezpiecznie za sterami jachtu?

Proponujemy zajęcia doszkalające dzięki którym ugruntujesz swoją wiedzę i umiejętności.

Proponujemy zajęcia przygotowujące do turystycznych rejsów z rodziną lub przyjaciółmi, gdzie Twoi bliscy nauczą się jak stanowić kompetentną załogę, a także szkolenie przygotowujące do rejsów morskich i wyprawowych.

Poszukujemy instruktorów żeglarstwa lub nauczycieli żeglowania do prowadzenia kursu żeglarza jachtowego – tylko praktyka.

Informacje: Patryk Wiśniowski – tel.: 737‑494‑424 lub 519‑186‑502, e‑mail: szkolenia@syc.com.pl