Regaty modeli RC

W dniach 14-15 września w Stanicy Śląskiego Yacht Clubu na Dzierżnie Dużym odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Klas NSS i NSS 650. Zawody dzięki uczestnictwu naszych południowych sąsiadów, bardzo szybko przemianowane zostały na międzynarodowe, a przyjazd zaproszonych skipperów klasy Footy sprawił, że były jeszcze ciekawsze. Na terenie stanicy spotkali się modelarze z Czech, Wrocławia, Dobrodzienia, Oświęcimia, Częstochowy, Żywca, Rudy Śląskiej, Gliwic i żeglarze ze Śląskiego Yacht Clubu – okazało się, że wszystkich łączy jedna pasja, a skala ma tu już mniejsze znaczenie.

Regaty rozegrano w klasie Footy, NSS, NSS-650 i Puchar Sunfisha. Zaciętej rywalizacji na wodzie towarzyszyła ładna pogoda i świetna atmosfera – zawody należy uznać za udane, a wyniki zostaną opublikowane na  www.modelteam.com.pl.

Mamy nadzieję, że tak dobre relacje „dużych i małych żagli” zaowocują w przyszłości jeszcze bliższą współpracą Śląskiego Yacht Clubu z MiniSail.pl i organizacją kolejnych regat i warsztatów modelarskich. Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy w przyszłym roku :).
Więcej zdjęć na: MiniSail oraz na czeskiej stronie minisail.rajce.idnes.cz.

« Powrót do galerii

« Powrót do galerii

Komentarze są wyłączone.