Obchody 50-lecia klubu

Około 400 osób przybyło do ośrodka “Posejdon” w Dzierżnie koło Pyskowic, aby uczestniczyć w swoistym spotkaniu żeglarskich pokoleń. Okazja ku temu była szczególna. Śląski Yacht Klub obchodził w tym roku 50-lecie powstania. Związany z Zrzeszeniem Studentów Polskich i Politechniką Śląską w Gliwicach był prekursorem propagowania żeglarstwa wśród żaków. Dzielni żeglarze studenci na legendarnym jachcie “Asterias” uczestniczyli między innymi w I Śląskiej Akademickiej Wyprawie Dookoła Świata, która trwała od czerwca 1976 do listopada 1977 roku. O niej, a także o wielu innych morskich przygodach wspominano podczas jubileuszowego spotkania.

W 2006 roku kapitanowie SYC Jacek Wacławski i Tomasz Szewczyk prowadzili jeden z etapów wyprawy najtrudniejszym szlakiem żeglarskim North West Passage w lodach Północnej Kanady, zorganizowanej przez QNT. Za to wyróżnieni zostali I Nagrodą Rejs Roku 2006 i Srebrnym Sekstantem.

Z okazji złotych godów Śląskiego Yacht Klubu na Jeziorze Dzierżno rozegrano regaty o Puchar Ślaska w klasie Omega sport i standard. Uczestniczyło w nich 15 załóg z całej Polski.

« Powrót do galerii

« Powrót do galerii

 

Komentarze są wyłączone.