M. Śródziemne – Banjo

Zapraszamy wszystkich chętnych do rejsów po morzu śródziemnym, w okolicach Turcji i Grecji.

Banjo01

(szczegółowy grafik można znaleźć tutaj, a tutaj jest relacja z tygodniowego rejsu w Turcji, która to relacja stanowi swoisty przewodnik po fragmencie tureckiego wybrzeża).

Za oknem mróz, że nosa za drzwi nie chce się wystawić, wieczory długie. To dobry czas, by wejść na stronę: www.jachtbanjo.pl, czy na: https://www.facebook.com/JachtBanjo/ lub na: https://www.facebook.com/YachtBanjo, trochę powspominać minione sezony żeglarskie, trochę pomarzyć, no i w końcu, wziąć się za planowanie przyszłości.
Sezon 2017 powoli się kończy. BANJO odbywa jeszcze ostatnie rejsy na Cyprze i z początkiem grudnia zawinie na zimowy postój do Finike w Turcji. Tu jak zawsze zimą planowany jest drobny remont i doposażenie jachtu. W programie jest m.in. wymiana żagli i wyposażenie jachtu w panele fotowoltaiczne.

Jacht pozostanie w przyszłym sezonie w basenie Morza Śródziemnego lecz chyba już ostatni raz przed planowanym w przyszłości wyjściem na Atlantyk i dalej na Karaiby. Przesuwamy się jednak z opływanego już Morza Egejskiego na południe Włoch i Sycylię. Planujemy tam dwa miesięczne pobyty rozdzielone dwutygodniowym pobytem w Tunezji.

Początek i koniec sezonu spędzimy jak zawsze u wybrzeży Turcji i na wyspach greckich. To rejony już dobrze przez nas spenetrowane ale zawsze tam chętnie wracamy bo jest to jeden z piękniejszych akwenów żeglarskich w Europie a żeglowanie tutaj wynika także z decyzji o zimowaniu jachtu w Turcji.

Tu mała dygresja bo mamy wrażenie, że wśród polskich żeglarzy Turcja jest wciąż mało popularna. Nie obawiajcie się tu żeglować. Wieją tu spokojniejsze wiatry niż na wyspach greckich. Meltemi jest słabsze a linia brzegowa jest tak urozmaicona, że co parę mil jest bezpieczna zatoka nadająca się do kotwiczenia. Do tego czysta i ciepła woda, ciepła nie w znaczeniu bałtyckim tylko po prostu ciepła. Całe wybrzeże Turcji jest europejskie choć muezina wszędzie będzie słychać. Jest bezpiecznie a żeglując możecie bez problemu uniknąć skupisk hoteli i kurortów z masą turystów. No i jeszcze wschodnia kuchnia, pyszne warzywa i owoce a dla ducha obcowanie z niezliczoną ilością starożytnych zabytków z czasów greckich, rzymskich i późniejszych. Największe wrażenie robią jednak pozostałości po pierwotnej tu kulturze licyjskiej ze słynnymi skalnymi grobowcami na czele.

Zapraszam do wspólnych rejsów na BANJO. Z własnym skipperem lub jako członkowie załóg.

UWAGA:

  1. Tygodniowe odcinki można łączyć w rejsy dwu-, trzytygodniowe. Sugerujemy pobyty dwutygodniowe, szczególnie w Turcji.
  2. Podany w tabeli koszt pokrywa opiekę skipera, pobyt na jachcie oraz pościel. Nie pokrywa przejazdów, wyżywienia, opłat portowych i granicznych oraz zużycia paliwa i wody. Dodatkowo uczestnicy pokrywają opłatę na sprzątanie jachtu w wysokości 25 EUR/osobę/rejs (za cały jacht 200 EUR/rejs).
  3. Jacht bez skippera udostępniamy po wcześniejszym uzgodnieniu (zaakceptowaniu osoby mającej poprowadzić jacht).

Więcej o jachcie: http://www.jachtbanjo.pl/index.php/jacht

Mapa z planowanymi trasami.

Dla członków Śląskiego Yacht Clubu, od ceny podstawowej 5% rabatu!

Banjo można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/JachtBanjo

Zachęcam do żeglowania.

Wszelkich informacji mogę udzielić mailowo:

Roman Kudrycki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *